Українська кухня – смачна, багатогранна та неповторна.

    админ

    У північних областях добре росте картопля, тому популярна місцева їжа деруни (оладки з тертої картоплі). На Житомирщині, у м. Коростень, навіть проводиться Міжнародний фестиваль дерунів. На місті проведення даного дійства навіть встановлений єдиний у світі пам’ятник дерунам.
    Чернігівщина славиться своєю печенею у горщику запечені м’ясо, картопля, капуста та інші різноманітні інгредієнти, що роблять цю страву по дивному смачною та цікавою. На Сумщині рецепт печені ще більш оригінальний до складу продуктів додається печінка, сметана, болгарський перець, гриби, квасоля тощо. Та й борщ на півночі України готується дещо по особливому на буряковому квасі, обов’язково зі свининою.
    Київ – столиця, місто великих можливостей тут ви можете спробувати страву будь-якої кухні, але не залишить нікого байдужим така страва як котлета по-київськи. До речі, цю страву готують у різних країнах світу, що свідчить про її популярність.

    Південні області це і земля рибалок, і безкраї поля томатів, баштанів, буряків. Рибна юшка певно, родзинкою місцевої кухні. Існує безліч рецептів юшки з різноманітними смаковими приправами, комбінаціями овочів та інших продуктів. Багато масових заходів мають у своєму арсеналі куштування юшки від місцевих умільців. Багаті рибні улови спритні та хазяйновиті переробляють на консерви у кожного господаря свій, особливий рецепт. А єврейський форшмак філе оселедця вимочене в воді з додаванням оцету та пропущене через м’ясорубку з додаванням картоплі та яєць. Особливою любов’ю в Одесі користуються рибні биточки шаланди вже не повні кефалі, на жаль, як раніше, а ось битки з бичків, хамси, тюльки, мойви це таки-да, смачно!
    З овочевого меню вирізняються баклажани по-херсонськи. Смажені баклажани з гострим соусом на основі майонезу та часнику додають родзинки на буденному та святковому столі. А як же ікра по-одеськи печені баклажани, перець болгарський, сира цибуля, терті помідори, часник, оцет та інші інгредієнти за смаком, яка знаменита по всьому світі!

    Центральна Україна славиться своїм борщем з часниковими пампушками та варениками з картоплею, м’ясом, вишнею, капустою та інш.
    Борщ тут готується наваристий, відповідно до традиційного розуміння страви. А вареники то ціле мистецтво. Добра господиня готує вареники розміром з кулак, дуже багато види начинок в залежності від пори року, від фінансового становища та багато інших чинників.
    А ось на Полтавщині щорічно проводиться фестиваль галушок саме поняття “полтавська галушка” вже настільки нам звичне, що, здається, крім галушок, полтавчани більше нічого не вживають.
    На Вінничині прижився рецепт страви з польської кухні бігосу, що готується з кислої тушкованої капусти, з додаванням м’яса та грибів.
    Донбас славиться окрошкою, її різновидностями. Окрошка готується на квасі, сироватці, навіть на мінеральній воді, кожна родина має свій особливий рецепт.

    Кухня Західної України увібрала в себе угорську, польську, румунську, білоруську та українську кухні. Певно, найпопулярніша страва банош, бануш. Це густа кукурудзяна каша зі сметаною чи вершками. Банош подається зі смаженими беконом, бринзою. Західні області вкриті лісами, де дуже багато грибів це і грибні супи, юшки з білих грибів. Гриби з Заходу можна придбати по всій території України нанизані на нитку, вони стають не лише смачним інгредієнтом чи основою страви, а й гарним тимчасовим декором на кухні.
    В гірській місцевості, де багато овечих отар, популярна бринза з овечого молока.
    І це лише поверхній огляд місцевої кухні різних регіонів. А м’ясні страви, домашні ковбаси, рулети чи завиванці, велика кількість традиційних напоїв це все багатовікова історія кулінарії нашої країни, краю, яка змінювалася з часами під впливом культур сусідніх країн.