“А що у нас сьогодні на підвіконні?”

    админ

    Готуючи страву, ми ніколи не задумуємося про те, що овочеві очистки можуть “жити” далі, а не закінчувати свій “шлях” на смітнику чи, в кращому випадку, в компості. Далеко не всі господині знають, що гарний кущ картоплі можна виростити не лише з гарної картоплини, а й навіть з невеликої частини картоплі, чи глибоких очисток з неї.

    У голодні роки наші предки робили саме так — при чищенні картоплі глибоко вирізали вічка, трохи підсушували при кімнатній температурі шматки, щоб зрізи засохли та не почали гнити. При посадці бажано додати трохи компосту, але це необов’язково. Також можна саджати велику картоплину, розрізану на декілька частин. Як показують дослідження, на урожай ці моменти не впливають взагалі.

    Проростає добре і цибулька з часником, не лише гарні цибулини, а й очистки з неї — обрізані корінці чи залежана половинка чи зубчик. Дуже важливим фактором є сухість, адже якщо зрізи вологі, то виникає процес гниття. Наприклад, ви купили весною зелену цибулю нечищену — зелень додали до салату чи прикрасили страву, а залишилися корінці з нижньою частиною цибулі. В такому випадку буде достатнім помістити корінці у воду, через декілька днів ви вже зможете на власні очі побачити, як вони проростають. З цього моменту треба слідкувати, щоб у місткості з корінцями була постійно свіжа вода.

    Цей же прийом підійде також і для інших видів зелені — селери, салату, петрушки, капусти — нижню спарену частину помістити в невелику кількість чистої води й — вуаля, город на підвіконні, що допоможе вам зекономити час та власні гроші.

    Для любителів екзотики порадимо спробувати виростити ананас з його неїстівної верхівки. Для цього треба обрати свіжий ананас, обов’язково без пошкоджень, відрізати верхівку з листям, потім обережно видалити з верхівки залишки ананасової м’якоті та нижні листочки. Після нескладних маніпуляцій залиште майбутній саджанець приблизно на тиждень висихати, бажано у затемненому місці. Після того, як листя та зріз верхівки стануть жорсткими, помістіть верхівку в воду, яку треба змінювати кожні 2-3 дні.

    Коли саджанець пустить корінці — можна вже висаджувати у звичайний квітковий горщик. Звичайний полив раз на тиждень. Як ананас зацвіте, а це буде червоний конус, а потім сині квітки, то приблизно через 6-8 місяців з’явиться перший врожай.

    В домашніх умовах цілком реально виростити зі шматочка кореню імбир. Технологія тут дещо схожа на технологію посадки картоплі — саджати треба той шматочок імбиру, де є хоча б одне вічко. Крім корисних властивостей імбир має ще й дуже красиве цвітіння, це справжня окраса вашого будинку чи квартири.

    Можна з морквини відрізати верхівки й поставити в воду — нова морквина не виросте, а от через днів 10-12 з’явиться листя, яке вміщує в собі дуже багато вітамінів та мікроелементів, і яке можна додавати до салатів.

    Цілком реально дати “нове життя” овочевим очисткам з користю для себе та своєї родини.